ماشین آلات بسته بندی چند کاره

دستگاه بسته بندی همه کاره | ماشین آلات بسته بندی چند کاره

در سال‌های اخیر شاهد پیشرفت چشمگیری در صنعت بسته بندی بوده‌ایم. ایده‌های بسیار جذابی به این صنعت وارد شده است و ماشین آلات و دستگاه بسته بندی جدیدی برای هرچه بهتر شدن بسته بندی به کار گرفته می‌شوند. اکثر ماها اطلاع داریم که درصورتیکه بتوانیم در بازاریابی و فروش نوعی محصول به طور موفقیت آمیز عمل کنیم، باید به شکل و ظاهر کالا و نوع بسته بیرونی آن بسیار توجه داشته باشیم. این جریان نیز مستلزم استفاده از دستگاه های گوناگونی است که کار بسته بندی را به بهترین شکل برای ما انجام دهد. در اینجاست که عبارت دستگاه بسته بندی همه کاره اهمیت پیدا می کند.

برای درک ساده تر این قضیه به بسته بندی محصولات در طی مدت این چند ساله توجه نمائید. با مقداری دقت  متوجه خواهید شد که نوع بسته بندی کالا و محصولات مختلف، هر روز از دیروز بهتر و با کیفیت تر می شود؛ و تولیدکنندگان حرفه ای به کیفیت و نوع بسته محصولات توجه زیادی دارند. در ادامه در مورد ماشین آلات و معیارهای لازم برای انتخاب یک دستگاه بسته بندی همه کاره مناسب پرداخته می‌شود. اگر به دنبال تهیه ماشین آلات بسته بندی چند کاره مناسب برای شرکت، کارگاه و یا کارخانه خود هستید، حتما ادامه این متن را بخوانید.

دستگاه بسته بندی همه کاره چیست؟

وظایف دستگاه بسته بندی همه کاره چیست؟

یکی از واجب ترین بخش های هر خط تولید و هر کسب و کاری، دستگاه های بسته بندی همه کاره محصولات است. هر نوع شرکت و یا خطوط تولیدی پس از تولید محصول خود احتیاج دارد تا با مناسب ترین نوع بسته بندی، برای فروش به بازار ارائه دهد. اما خوب است که بدانید، این یکی از گام های اولیه است. علاوه بر اصل کار بسته بندی، نوع، کیفیت و مقاومت آن نیز در فروش یک محصول تاثیر گذار است. در نتیجه برای آنکه محصولات خود را به بازار ارائه دهید به بسته بندی و همچنین در این راستا به انواع دستگاه بسته بندی همه کاره احتیاج خواهید داشت. در ضمن وقتی که محصول شما درون یک بسته بندی عرضه شود اما این بسته بندی دوام چندانی نداشته باشد؛ تاثیر منفی آن در فروش از بدون بسته بندی بودن محصول شما بیشتر خواهد بود.

این روز ها مردم قبل از خرید هر محصولی به شکل ظاهری، محتوا، رنگ بندی و نوع بسته بندی توجه زیادی می کنند. همانگونه که اطلاع دارید، برند های معروف زیادی در ایران و جهان در حال یک محصول مشابه  هستند و با یکدیگر رقابت دارند، اما کیفیت هر محصول و کالایی متفاوت است. برای جلوتر رفتن از رقبای خود در بازار باید همه جوانب برای فروش را در نظر گرفته و به تولید محصول بپردازید. در نتیجه این صحبت ها، وظیفه اصلی هر ماشین آلات بسته بندی را باید بر اساس امنیت و محافظت محصول، ظاهر زیبا و کیفیت ببسته بندی در نظر گرفت. حال که تا حدودی با اهمیت و تاثیر انواع دستگاه بسته بندی در به فروش رفتن محصولات آشنا شدید؛ قصد داریم در ادامه مقاله، شما را با بعضی از دستگاه‌های بسته بندی آشنا کنیم.

انواع دستگاه بسته بندی همه کاره

برای خرید انواع دستگاه‌ بسته بندی، جدا از قیمت ها، در گام اولیه باید به احتیجات خود و کسب و کارتان تمرکز کنید؛ و دستگاه را با بررسی نیازهای خود تهیه کنید. به عبارت ساده‌تر، دستگاهی را خریداری کنید که بتواند ویژگی‌های مدنظر شما را که در مورد کالای بسته‌بندی شده دارید، تامین نماید. مثلا برای بسته بندی خشکبار و حبوبات از یک نوع دستگاه، برای بسته بندی مواد پودری از دستگاه دیگر، برای بسته بندی مایعات، لوازم یدکی، قطعات خودرو، تنقلات و… نیز از دستگاه‌های مختلفی استفاده می‌شود. از انواع مختلف دستگاه‌های بسته بندی به موارد زیر می‌توان اشاره کرد.

 • دستگاه پرکن کیسه و قوطی،
 • دستگاه ساشه،
 • ماشین آلات بسته بندی چند کاره،
 • دستگاه بسته بندی خانگی،
 • دستگاه بسته بندی وکیوم،
 • دستگاه بسته بندی حبوبات،
 • دستگاه دوخت پلاستیکی،
 • دستگاه تری سیلر،
 • دستگاه شیرینگ پک.

مطالعه نمائید: دستگاه بسته بندی دارو | دستگاه بسته بندی قرص و کپسول

جنبه‌های مختلف یک بسته بندی مناسب

برای آن که دستگاه مناسب برای بسته بندی محصولاتتان را بتوانید انتخاب نمائید، در همین ابتدا باید با ویژگیی های یک بسته‌‌بندی خوب و مناسب آشنا باشید و بر اساس این ویژگی‌ها دستگاهی را انتخاب نمایید که توانایی تامین این ویژگی‌ها را داشته باشد. مهمترین جنبه‌هایی که در بسته بندی یک محصول در نظر گرفته می‌‌شوند عبارتند از:

 • ابعاد و سایز محصول و بستهبندی،
 • میزان سرعت بسته‌بندی محصولات،
 • مقدار مقاومت بسته‌بندی،
 • جنس و نوع بسته‌بندی،
 • زیبایی و شکل ظاهری بسته‌بندی مناسب،
 • هزینه بسته بندی و قیمت دستگاه،
 • موارد سلیقه ای برای بسته‌بندی.

بر اساس توضیحاتی که برای بسته‌بندی به شما ارائه شد، باید دستگاه بسته بندی همه کاره مناسب را بخرید. حال در ادامه در مورد ویژگی‌های دستگاه‌‌های بسته بندی که آن‌ها را از هم متمایز می‌کند توضیح می‌دهیم.

دستگاه های بسته بندی همه کاره

خرید دستگاه بسته بندی همه کاره

در ابتدای کار خوب است بدانید که دستگاه‌های بسته‌بندی به طور کل به دو نوع مدل خانگی و صنعتی تقسیم شده. واضح است که سایز، توان تولید، تیراژ بسته‌بندی، حجم و ابعاد بسته‌بندی و همچنین برخی قابلیت‌های دیگر عواملی هستند که این دو نوع دستگاه‌ها در آن‌ها باهم متفاوت هستند. نوع خانگی طبیعتا قابلیت‌های کتری نسبت به دستگاه بسته بندی صنعتی همه کاره دارد. اما در هر دو نوع، باید برای خرید دستگاه مناسب، ویژگی‌های زیر در نظر گرفته شوند:

انتخاب ماشین آلات بسته بندی چند کاره مناسب با نوع محصول

ماشین آلات بسته بندی چند کاره از قطعات مختلفی بکار رفته است و نحوه بسته‌بندی ها نیز متفاوت است. برای انتخاب دستگاه باید نوع کالایی که بسته‌بندی می‌کنید متناسب با عملکرد دستگاه باشد. برای مثال برای بسته‌بندی مواد غذایی و خوراکی، دستگاه شرینک پک انتخاب مناسبی است.

نوع دوخت دستگاه

یکی دیگر از مهم ترین موارد و عوامل در انتخاب دستگاه، نوع دوختی که برای مهر و موم بسته عل به کار می برد است. بر فرض مثال محصولات پودری باید در بسته‌هایی عرضه شوند که امکان نفوذ این مواد از دوخت بسته وجود نداشته باشد.

قیمت ماشین آلات بسته بندی چند کاره

یکی از اصلی‌ترین مولفه‌های انتخاب دستگاه بسته بندی همه کاره، توجه به قیمت آن است. شاید همیشه لازم نباشد بهترین دستگاه بسته‌بندی را تهیه نمایید. در بعضی از موارد نیاز بسته‌بندی شما با دستگاه‌های ارزان قیمت‌تر هم تامین می‌شود.

سرعت بسته‌بندی

دستگاه‌های بسته‌بندی با توجه به نوع دستگاه و توانی که دارند، سرعت‌های متفاوتی دارند. معمولا هم در انواع مشابه، دستگاهی که سرعت بسته‌بندی بالایی داشته باشد، قیمت بیشتری هم خواهد داشت. بنابراین برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها دستگاهی را انتخاب نمایید که سرعت بسته‌بندی آن نه کم باشد و نه بی دلیل زیاد باشد.

نوع عملکرد دستگاه و تخصص لازم برای استفاده

با توجه به اینکه دستگاه های بسته بندی تنوع زیادی دارند، میزان ساده و پیچیده بودن عملکرد آن‌ها هم متفاوت است. بعضی از دستگاه‌ها عملکرد ساده‌ای دارند و نیاز به اپراتور متخصص برای استفاده از آن ندارند، در مقابل برای استفاده از بعضی از آن‌ها باید دانش خاصی را فرا بگیرید و تخصص لازم برای راه‌اندازی و کارکرد دستگاه را داشته باشد. بنابراین با اطلاع از نیاز خود، میزان ساده یا تخصصی بودن دستگاه بسته بندی همه کاره را هم در نظر بگیرید. برای مثال دستگاه های بسته بندی زاگرس ماشین نیاز به اپراتور متخصص ندارند و به سادگی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

ویژگی‌های دیگر دستگاه بسته بندی همه کاره

موارد گفته شده نکات مهم برای خرید دستگاه بسته بندی همه کاره هستند. علاوه بر این موارد نکاتی هم وجود دارد که توجه به آن‌ها نیز می‌تواند برای انتخاب ماشین آلات بسته بندی چند کاره مناسب، حائز اهمیت باشد. این ویژگی‌ها عبارتند از:

 • امکان چاپ بر روی بسته
 • شکل لبه‌های بسته بندی
 • خدمات پس از فروش آریان زاگرس ماشین کرج
 • تعمیر و نگهداری
 • اندازه دستگاه.

حتما بخوانید: دستگاه بسته بندی حبوبات (توضیحات + قیمت)

جمع‌بندی

در این مقاله متوجه شدیم که بسته بندی آخرین و از مهمترین مراحل ارائه یک کالا به شمار می‌رود. برای اینکه در بازار رقابتی امروزی بتوانید با تعداد کثیر برندها رقابت کنید و رضایت مشتری را جلب نمایید، باید به بسته‌بندی و نکات مهم در مورد آن اهتمام بورزید. اگر قصد دارید بسته‌بندی مناسبی برای محصولات خود ایجاد کنید، نیاز است تا از یک دستگاه بسته بندی همه کاره و مناسب استفاده نمایید. برای انتخاب بهترین ماشین آلات بسته بندی چند کاره، معیارهایی را باید در نظر بگیرید که در بالا به آن‌ها اشاره شد. هر تولیدکننده‌ای باید متناسب با محصولی که عرضه می‌کند و همچنین طراحی بسته‌بندی که در نظر گرفته است، دستگاه مناسب را انتخاب نماید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *